O autorze
Za dnia chaos manager. Wieczorem i w weekendy sam-sobie kucharz, developer przepisów kulinarnych i orędownik dobrej żywności.

Czasami może się nie chcieć, czyli obiad w 20 minut

Makaron z boczkiem i cukinią
Makaron z boczkiem i cukinią fot. Rafał Lichtenberg
Czasami mi się po prostu nie chce. No dobra, przeważnie mi się nie chce. Nie chce mi się po zakupy, zatankować, rachunków zapłacić, poodkurzać, nawet po piwo czasami mi się iść nie chce. Stan chyba znany każdemu z autopsji. Dzisiaj też mi się nie chce bo weekend i mogę.

Rzadko mi się jednak zdarza, żeby mi się nie chciało gotować. Jest to dla mnie stan biegunowo odległy od normalności, niemniej jednak się zdarza. I zdarzyło się dzisiaj. I zdarza się od czasu do czasu bo to chyba zdrowo. Dla psychiki na pewno. Na taką niespodziewaną okazję warto mieć asa czy dwa w rękawie. Dajmy na to taki:

Makaron z boczkiem i cukinią

Składniki (2 porcje):
ok 200g makaronu spaghetti
2 łyżki oliwy
100g plastrów boczku pokrojonego na 1cm paski
2 ząbki czosnku drobno posiekane
2 młode cukinie pokrojone we wstążki
1/2 pęczka natki pietruszki
100g pokruszonej fety


Wykonanie:
Ugotować makaron, odcedzić zostawiając ok 1/4 szklanki wody z gotowania.
Nagrzać oliwę i podsmażyć boczek przez ok 3-4 min. Dodać czosnek i smażyć przez kolejną minutę. Dodać cukinię, smażyć mieszając przez ok 3-4 min lub do momentu, gdy będzie miękka. Dodać makaron i pozostawioną wodę po gotowaniu do cukinii i boczku. Dusić przez ok 2 min. Dodać natkę i fetę. Doprawić solą i pieprzem. Wymieszać delikatnie do połączenia składników.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...